XXIX Niedziela Zwykła

Dziś rozpoczynamy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: ,,Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na wsparcie ewangelizacji świata czyli na Misje. Obecnie na świecie przebywa 1662 misjonarzy i misjonarek z Polski. Przebywają oni w 99 krajach na wszystkich kontynentach. Najwięcej polskich misjonarzy pracuje w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Za wsparcie modlitewne i pieniężne składamy serdeczne Bóg zapłać. Przez cały tydzień pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach, by Ewangelia została głoszona na wszystkich kontynentach.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Grupa Loretańska „Miriam” zaprasza dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 na słuchowisko słowno-muzyczne z racji 40 rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, naszego rodaka.

23 października w środę o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Modlitwy Św. O. Pio. Po Mszy św. różaniec. Po różańcu spotkanie w domu parafialnym.

Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcenie modlitewników dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Starej Niedziałki 1,5 i 6, a o godz. 16.00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3.

Za tydzień zbiórka pod chórem na utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 i ze Starej Niedziałki 1,5,6 obędzie się 28 października o godz. 19.00 w kościele, zaś dla rodziców dzieci ze szkół 2,3 i Salezjan 29 października o godz. 19.00.

W tym miesiącu, odmawiajmy codziennie różaniec w gronie rodziny i włączajmy się do tej modlitwy także tutaj, w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach przez cały rok. Od w poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 17.15 z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Dziś różaniec o godz. 17.00.

Zbliża się listopad, w którym pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwach. W kancelarii, a także dziś pod chórem w kościele, przyjmujemy na wypominki roczne, czytane w każdą niedzielę przed godz. 9.30, 11.00 i 12.30, jednorazowe na 1 i 2 listopada, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 18.00. Wypominki ze Mszy gregoriańskiej będą czytane w 6 częściach oprócz niedzieli. Wypominki niech będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności naszym zmarłym rodzicom, krewnym, braciom, siostrom i kapłanom. To najpiękniejsze kwiaty i znicze dla naszych zmarłych. Kwiaty i znicze nic nie wniosą dla zbawienia ich, tylko nasza modlitwa i ofiarowana komunia św. w ich intencji. Porządkujmy groby naszych bliskich zmarłych, śmieci wrzucajmy tylko do kontenerów, a nie obok, czy w miejscu, gdzie stał a został zabrany do opróżnienia kontener. Nie twórzmy dzikich wysypisk, wrzucając śmieci gdzie popadnie, niszcząc pracę innych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania w Scholi dziecięcej. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 10.00. Pragniemy tworzyć wspólnotę i upiększać liturgię.  Zapraszamy wszystkich którzy potrafią grać na instrumentach, aby ubogacić nasz śpiew.

Dziękujemy organizatorom nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w naszym kościele i wszystkim tym, którzy się modlili i przychodzą na modlitwę.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Na stronie internetowej naszej parafii jest umieszczony od wewnątrz budynek katechetyczny z opisem.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Księdza Jerzego droga ku świętości” – Jak zmienił się ks. Jerzy? – etapy życia kapelana „Solidarności” opisuje jego przyjaciel ks. prof. Jan Sochoń. „Misja – zaproszeni do Bożego domu” – opisuje ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. „Alkonastolatki” – Dlaczego młodzież sięga po alkohol i jak to zmienić?  W „Gościu Niedzielnym”: o życiu i nauczaniu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła. Cena tych gazet 3 zł.