XXVIII Niedziela Zwykła

Wczoraj odbyła się promocja 15 lektorów z naszego dekanatu, której udzielił ks. Bp Romuald Kamiński, nasz Ordynariusz. Dziękujemy bardzo Panu Sławomirowi Moch, właścicielowi Zakładu Pogrzebowego „Exitus”, za ufundowanie i przygotowanie posiłku dla nowo mianowanych lektorów z rodzinami i Służby Liturgicznej.

Obchodzimy dzisiaj XXIV Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Widocznym znakiem naszej pomocy dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z mniej zamożnych rodzin, będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Także nasza parafia włącza się w tę akcję. Po Mszach św. będzie można złożyć u ministrantów ofiary do puszek. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Dziś różaniec fatimski z procesją o godz. 17.00.

Dziś w kościele o godz. 18.50 spotkanie młodzieży do bierzmowania.

Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W modlitwie różańcowej polecamy intencje naszej Ojczyzny, miasta, parafii, nasze rodziny i nas samych. Modlimy się również o pokój na całej ziemi. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkania różańcowe od poniedziałku do piątku na godz. 17.15. W niedzielę różaniec o godz. 17.00.

We wtorek 15 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Wspólnota „Nazaret” zaprasza w środę 16 października po wieczornym różańcu na modlitwę wstawienniczą do salki na plebani ok. godz. 19.15.

W piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy w duchu wdzięczności, szczególnie o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 18 na 19 października. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej w naszym kościele.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania w Scholi Parafialnej. Pierwsze spotkanie już 19 października o godz. 9.00. Pragniemy tworzyć wspólnotę i upiększać liturgię. Spotkania tylko raz w tygodniu, gdzie będziemy się uczyć śpiewu, wspólnie bawić, a nawet wyjeżdżać na wycieczki. Zapraszamy wszystkich którzy potrafią grać na instrumentach, aby ubogacić nasz śpiew.

Grupa Loretańska „Miriam” zaprasza w niedzielę 20 października po Mszy Św. o godz. 18.00 na słuchowisko słowno-muzyczne z racji 40 rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, naszego rodaka.

Za tydzień rozpoczyna się Światowy Dzień Misyjny. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W kancelarii, dziś pod chórem w kościele, przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy odeszli od nas do Boga i być może potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że w naszym Powiecie ośmioro dzieci czeka na przyjęcie do Rodziny Zastępczej. Wiem, że są małżeństwa, które długo oczekują na przyjście swego dziecka, warto zastanowić się nad tym. Bliższe informacje na ulotce w gablocie.

Nasza parafia przekazała 14000 zł na Dom Rekolekcyjny Św. Faustyny w Ostrówku. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną w wysokości 1000 zł i 100 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Przestańmy się kłócić” – Trzeba właściwie rozeznać kiedy szukać zgody, a kiedy wejść w otwarty spór – pisze o. Dariusz Kowalczyk. „Po stronie rodziny” – O zaangażowaniu i cierpieniu św. Jana Pawła Ii w obronie małżeństwa i rodziny. „Wizjonerka z Fatimy” – Co się dzieje w Fatimie po pandemii i po rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego s. Łucji.  W „Gościu Niedzielnym”:  o tym, czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju. Cena tych gazet 3 zł.