XXVII Niedziela Zwykła

Dziś taca na Dom Św. Faustyny w Ostrówku. Na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcenie różańców dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i na Mszy Św. o godz. 16.00 ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wraca Msza Św. w niedzielę o godz. 16.00. O godz. 12.30 nabożeństwo I niedzielne z procesją wokół kościoła. Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 17.15 z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę 13 października różaniec fatimski z procesją o godz. 17.00.

We wtorek 8 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Za tydzień 13 października odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Za tydzień w kościele o godz. 18.50 spotkanie młodzieży do bierzmowania.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wolontariuszom z mińskich szkół, którzy w ubiegły piątek i sobotę, w sklepach Biedronka, zbierali dary dla powodzian. Ze Szkoły Podstawowej nr. 4 im. Powstańców Warszawy, z Zespołu Szkół Agrotechnicznych, z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespołu Szkół Ekonomicznych.  Szczególne podziękowania składamy Pani Marcie Patoka oraz wolontariuszom  z Zespołu Szkół nr 2 im. Powstańców Warszawy. Zebrane dary zostały przekazane Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, który organizuje transporty z pomocą dla powodzian.

W kancelarii, przyjmujemy już na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Siła różańca – Jak radzić sobie z pokusami i rozproszeniami w czasie modlitwy różańcowej – podpowiada ks. Łukasz Piotrowski. „Jedność i uzdrowienie” – O Kościele w Ameryce Południowej i o ranach, które się nie zabliźniają – pisze ks. bp Jacek Grzybowski. „Studenckie życie” – Życie studenta nie jest takie samo jak kiedyś. Dziś za cenę wypalenia i samotności studenci walczą albo o sukces, albo o przetrwanie. „Gość Niedzielny”: O tym, jak Św. Szarbel ożywił uśpioną czeską parafię, o reaktywowanym w Krakowie Bractwie Świętych Aniołów Stróżów. Cena tych gazet 3 zł.