XXVI Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z różnych powodów nie mogą przebywać w swojej Ojczyźnie. Przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Stanisław z Białorusi. Będzie przed świątynią możliwość złożenia ofiary na kościół w Berezie Kartuskiej.

Dziś w Parafii Wojskowej odpust z racji wspomnienia św. Michała Archanioła. Życzymy całej wspólnocie parafialnej opieki Bożej, zwłaszcza Świętych Archaniołów.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic. Od 1 października w rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00.

We wtorek 2 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

We czwartek października święto Archaniołów Michała, Gabriela  i  Rafała. Wyraźmy wdzięczność tym naszym opiekunom, których Pan Bóg daje nam do pomocy i polecajmy się ich wstawiennictwu.

W piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 11.00 w naszym kościele Msza Św. w intencji dzieci utraconych i ich rodziców zamówiona przez Pana Sławomira Moch. Zapraszamy serdecznie na nią zwłaszcza osoby, które utraciły swoje dzieci.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec
z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową.

Za tydzień Taca na Dom Św. Faustyny w Ostrówku. Na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcenie różańców dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i na Mszy Św. o godz. 16.00 ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wraca Msza Św. w niedzielę o godz. 16.00. O godz. 12.30 nabożeństwo I niedzielne z procesją wokół kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiary bezimienne w wysokości 600 zł, 200 zł i 750 zł.

Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz powodzian w wysokości 29000 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Co może anioł?” – Jak aniołowie pomagają i dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić – opowiada ks. Mateusz Szerszeń. Skutki aborcji kładą się cieniem na życiu rodziny. Świadectwo małżeństwa o uzdrowieniu z syndromu postaborcyjnego. „Nie za późno na ślub” – Ślub ludzi w dojrzałym wieku? Dlaczego warto zdobyć się na odwagę? „Gość Niedzielny”: omawiamy najnowsze stanowisko watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary wobec duchowych zjawisk w Medjugorju. Cena tych gazet 3 zł. Jest również do wzięcia za darmo „Ranna Rosa”.