XXV Niedziela Zwykła

Ks. Bp Romuald  Kamiński prosi, zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. Abp Tadeusza Wojdy, by w niedzielę, 22 września w parafiach Diecezji Warszawsko–Praskiej, po każdej Mszy Świętej odbywała się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie powodzi.

Caritas Diecezji Warszawsko–Praskiej już przekazała transport darów rzeczowych (sucha żywność, środki chemiczne). Dziękuję z serca wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok cierpienia naszych Sióstr i Braci. Zbiórka odbywa się u nas u ministrantów, po każdej Mszy Św. przed kościołem. Szczegóły pomocy powodzianom, jak możemy pomóc w gablotach.

Dziś po Mszach Św. o godz. 9.30, 11.00 i 18.00 harcerze z ZHR będą zachęcać do wstąpienia w ich szeregi. Przed kościołem będą rozdawane ulotki na temat harcerstwa.

23 września w poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Modlitwy Św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

We wtorek 24 września o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Również we wtorek o godz. 19.00 spotkanie komunijne z rodzicami dzieci z klas Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 i Szkoły Salezjańskiej.

Wspólnota „Nazaret” zaprasza w czwartek 26 września po wieczornej Mszy Św. na modlitwę za małżeństwa i rodziny. Modlitwa w kościele.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z różnych powodów nie mogą przebywać w swojej Ojczyźnie. Przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Włodzimierz z Białorusi. Będzie przed świątynią zbierał na kościół w Berezie Kartuskiej. Na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcenie różańców, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i ze Starej Niedziałki 1, 5,6.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Trzeba indywidualnego podejścia” – Co robić rodzice, kiedy dziecko deklaruje homoseksualizm? – radzi ks. Marek Kruszewski. „Jeśli dziecko mówi, że...” – Kiedy córka czuje się chłopcem, gdzie szukać pomocy? Konkretne historie i rady . „Chcemy kina” – „Znak sprzeciwu” ma opowiadać, jak uczniowie we Włoszczowej bronili krzyża w szkole. „Gość Niedzielny”: obszerny raport o sytuacji na terenach boleśnie doświadczonych skutkami powodzi, i o tym, jak pomóc poszkodowanym ludziom. Stanowisko Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie ks. Michała Olszewskiego. Cena tych gazet 3 zł. Jest również do wzięcia za darmo „Ranna Rosa”.