XXIV Niedziela Zwykła

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Jan Oleszko pallotyn. Po Mszy Św. będzie możliwość przed kościołem wsparcia misji.

Dziś o godz. 11.00 na Mszy Św. poświęcenie tornistrów.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Dziś o godz. 18.50 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów kontynuujących przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji, z okazji odpustu, pikniku parafialnego. Panu Sławomirowi Moch za ufundowanie grilla w 60 % kosztów.  Państwu Ewie i Marcinowi Szulim z Zajazdu pod Dębem, w miejscowości Dębe Wielkie, za ciasta. Panu Pawłowi Mirosz oraz harcerzom ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, za zaangażowanie w organizację pikniku,  wypożyczenie namiotów i sprzętu, prowadzenie zabaw dla dzieci i atrakcji dla dorosłych. Połączonym zespołom Aga Band i Senior na Medal, za występ i  wspólne śpiewanie z uczestnikami pikniku. Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Dębe Wielkie, za pokaz wozu strażackiego. Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie i prowadzenie kawiarenki.  Na wsparcie budowy  domu katechetycznego przekazano, pozyskane podczas pikniku,  1.370 zł  i 695 zł na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas. Mam nadzieję, że taka dobra współpraca zaowocuje kolejnym piknikiem w przyszłym roku.

We wtorek 17 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Również we wtorek o godz. 19.00 spotkanie komunijne z rodzicami dzieci z klas Szkoły Podstawowej nr 4  i ze Starej Niedziałki.

W środę święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Polecajmy w modlitwach dzieci i młodzież naszej parafii, aby byli wierni Chrystusowi i odważnie podążali za wskazaniami Ewangelii.

W nocy z 20 na 21 września odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej w naszym kościele.

W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zachęcamy szczególnie do lektury Ewangelii spisanej przez tego autora.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowany z naszej parafii, autokarowy wyjazd wraz z ks. Karolem, na Diecezjalny VII Dzień Seniora i Chorego do Warszawy, 21 września w sobotę do sanktuarium św. O. Pio na Gocławiu. Wyjazd o godz. 9.00 spod kościoła. Powrót ok. godz. 15.00.  Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy i szczegóły w gablotach i pod nr tel. 604 652 518.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Za tydzień odbędzie się u ministrantów zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Kasia to nie Tomek” – Czy nauczyciel ma prawo odmówić używania zaimków osobowych zgodnie z życzeniem ucznia? „Aborcja nie leczy” – czy aborcja może leczyć chorobę psychiczną matki? Z pomysłem minister zdrowia rozprawia się prof. Bogdan Chazan. „Bezradność i przerażenie” – Kiedy pustoszeją nam kościoły, warto zastanowić się nad tym, przed czym ostrzegał św. Maksymilian Kolbe – analizuje ks. Henryk Zieliński.  W tygodniku „Gość Niedzielny”: O tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w poszczególnych państwach europejskich. Cena tych gazet 3 zł.