XXIII Niedziela Zwykła

Dziś nasza parafia przeżywa odpust parafialny. Główna Msza Św. o godz.  12.30, po niej procesja wokół kościoła. Zapraszamy Służbę Liturgiczną i całą asystę procesyjną. Zapraszamy serdecznie na piknik rodzinny, który odbędzie się po procesji, przed domem parafialnym, w godzinach od 13.30 do 18.00. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie grill, występ zespołu muzycznego i wspólne śpiewanie. Zabawy dla dzieci i dorosłych. Dzisiaj z racji święta Matki Bożej Siewnej poświęcenie ziarna na nowy zasiew.

Dziś w Kinie „Muza” w Mińsku Maz. o godz. 15.00, jest wyświetlany bardzo ciekawy film dokumentalny, o objawieniach w Guadelupe pt.: „Maryja Matka ludzkości.” Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Dom Św. Józefa w Osinach Nowych, zaprasza na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, w drugą środę każdego miesiąca o godz. 19.30.

Wspólnota Mężczyzn Przeczystego Serca św. Józefa, zaprasza na spotkania w drugi czwartek miesiąca o godz. 19.30 w Osinach.

W piątek 13 września po Mszy Św. wieczornej różaniec z figurą MB Fatimskiej.

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach Św. będzie możliwość adoracji relikwii Krzyża Św. Ofiary składane z tego tytułu będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Jan Oleszko pallotyn. Po Mszy Św. będzie możliwość przed kościołem wsparcia misji.

Za tydzień o godz. 11.00 na Mszy Św. poświęcenie tornistrów.

Za tydzień o godz. 18.50 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów kontynuujących przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Informujemy, że we wrześniu w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października. Natomiast wraca w dni powszednie Msza św. o godz. 8.00.

We wtorek 17 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Ks. Karol zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, w dniu 7 października w święto MB Różańcowej. „Różaniec to najpotężniejsza broń, jaka możemy bronić się na placu walki” - powie siostra Łucja z Fatimy. Wyjazd o godz. 6.00 rano powrót wieczorem. Koszt z obiadem i ubezpieczeniem 160 zł. Szczegóły  w gablocie, zapisy pod nr tel. 604 652 518.

Księża Orioniści zapraszają młodych ludzi, do włączenia się w akcję Drabiny Jakubowej. Szczegóły w gablocie.

Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie za patronat nad Mszą Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Ostatnio zostały zamontowane okna w budynku katechetycznym. Koszt wyniósł ok. 70 000 zł. Będą jeszcze montowane drzwi. Na budynek katechetyczny nie ma żadnych dotacji zewnętrznych. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Dziś taca na nasze Seminarium Duchowne. Pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Polskość i katolicyzm” - Bez katolicyzmu to nie byłaby Polska, ale jakiś inny kraj nad Wisłą – zauważa o. Dariusz Kowalczyk.  „Między państwem a bandą” – Państwo, w którym nie szanuje się prawa, upodabnia się do bandy rozbójników – pisze ks. Henryk Zieliński. W tygodniku „Gość Niedzielny”: Rozmowa z przeorem kamedułów nt. sensu istnienia zakonów o bardzo surowej regule. Wywiad z ks. bp Arturem Ważnym o ewangelizacji dorosłych dzieci, które porzuciły wiarę.  Cena tych gazet 3 zł.