XXII Niedziela Zwykła

W naszej parafii witamy serdecznie ks. Zbigniewa Skowyrę, jako wikariusza naszej parafii.

Dziś obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny.  Przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Prob. Marek Lemiech z parafii p.w. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

Dziś I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo z procesją wokół kościoła.

Dziś w Kinie „Muza” w Mińsku Maz. o godz. 15.00 i za tydzień również o godz. 15.00, jest wyświetlany bardzo ciekawy film dokumentalny, o objawieniach w Guadelupe pt.: „Maryja Matka ludzkości.” Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Informujemy, że we wrześniu w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października. Natomiast wraca w dni powszednie Msza św. o godz. 8.00.

W poniedziałek 2 września Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00 rano. Zapraszamy też nauczycieli, dyrektorów szkół oraz poczty sztandarowe. Zachęcamy dzieci, młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. Przez cały tydzień na Mszach św. spowiedź szczególnie dla dzieci i młodzieży. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli i katechetów, którzy jutro rozpoczną nowy rok szkolny.

W poniedziałek 2 września o godz. 19.00 spotkanie dla Katechetów w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, piątek i sobota.
W piątek spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec
z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową.

W piątek 6 września zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Św. w intencji pomordowanych z Rodziny Sarzyńskich w czasie II Wojny Światowej o godz. 8.10, zamówiona przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne ze Szkoły w Starej Niedziałce.

W piątek i sobotę w naszym kościele 40-to godzinne nabożeństwo bezpośrednio przygotowujące nas na odpust parafialny, w święto Narodzenia NMP 8 września. Msze św. od piątku do soboty o godz.: 6.30, 7.00 8.10, 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 18.00, później Msza św. z nauką. W piątek również Msza Św. o godz. 15.00.

W najbliższą sobotę 7 września rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 10.30 nowy rok formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, sypaczki i scholkę i ich rodziny.

W niedzielę w dniu odpustu, na Mszy św. o godz. 12.30 będzie również miało miejsce procesja wokół kościoła. Zapraszamy Służbę Liturgiczną i całą asystę procesyjną. Zapraszamy serdecznie na piknik rodzinny, który odbędzie się po procesji, przed domem parafialnym, w godzinach od 13.30 do 18.00. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie grill, występ zespołu muzycznego i wspólne śpiewanie. Zabawy dla dzieci i dorosłych.

Za tydzień taca na nasze Seminarium Duchowne.

We wtorek 17 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Poradnia Życia Rodzinnego zaprasza małżeństwa i rodziny na każdym etapie życia na „Anielskie Wytchnienie” – Weekend dla rodzin w Kodniu w dniach od 20 do 22 września. Informacje i kontakt w gablocie u P. Agnieszki pod nr tel.: 798 440 421 lub przez e-mail: kontakt@esencjawsparcia.pl.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Katecheza od komuny po Nowacką” – Sprawę lekcji religii komentuje o. Dariusz Kowalczyk. „Nowy Kulturkampf” – Jak Niemcy niszczyli polskie elity i polską oświatę? Dlaczego polskiej szkoły trzeba bronić jak niepodległości – pisze ks. Henryk Zieliński. „Jest się czego obawiać?” – Edukacja zdrowotna ma zastąpić wychowanie do życia w rodzinie. Czego można się spodziewać po nowym przedmiocie? W tygodniku „Gość Niedzielny”: O zmianach, które czekają uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym. O młodych ludziach zafascynowanych osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Cena tych gazet 3 zł. Jest również do nabycia wrześniowy „Anioł Stróż dla dzieci” w cenie 3 zł i najnowszy „Głos Ojca Pio” w cenie 15 zł.