XXI Niedziela Zwykła

Z dniem 26 sierpnia dekretem Ks. Bp Romualda Kamińskiego, ks. Zbigniew Skowyra został skierowany do naszej parafii jako wikariusz.

Dziś żegna się z nami ks. Tomasz Tarasiuk nasz wikariusz. Przed kościołem, po wszystkich Mszach Świętych, u ministrantów jest możliwość złożenia ofiary, zamiast kwiatów, jako podziękowanie za jego piękną 6-letnią posługę w naszej parafii. Życzymy Mu wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Dziś OSP w Starej Niedziałce zaprasza na piknik: „Pożegnanie Lata”, który rozpoczniemy o godz. 14.00 Mszą Świętą. Będą występy zespołów, atrakcje dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy serdecznie mieszkańców i gości.

W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. o godz. 6.30, o godz. 8.00 Msza Św. w intencji naszej ojczyzny, pokój na świecie, za nasze rodziny zamówiona przez Kółka Różańcowe i o godz. 18.00.

Wspólnota „Nazaret” zaprasza w czwartek 29 sierpnia po wieczornej Eucharystii na modlitwę za małżeństwa i rodziny w kryzysie.

Za tydzień 1 września obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny.  Przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Prob. Marek Lemiech z parafii p.w. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim, ze zbiórką przed kościołem, na budowę kościoła w Cisiu.

Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo z procesją wokół kościoła.

Dziękujemy ministrantom za posprzątanie po poniedziałkowej powodzi salek na plebani.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Parafialny Zespół Caritas, od początku, włącza się w pomoc dla  ofiar wojny w Ukrainie. Teraz,  chcemy szczególnie  wesprzeć przedszkole, prowadzone przez siostry zakonne, przy katedrze Św. Zofii, w Żytomierzu. Mieście mocno zniszczonym przez działania wojenne.  Zwracamy się z prośbą o dary dla tego przedszkola. Prosimy o kredki, ołówki, kleje, nożyczki dla dzieci, farby, flamastry, bloki rysunkowe, artykuły papiernicze. plastelinę i wszelkie inne rzeczy, które potrzebne są w takiej placówce. Także o drobne słodycze, zabawki i pluszaki. Można je będzie składać do kosza wystawionego w kościele. Ofiarodawcom, z góry, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Kończą się wakacje, czas wyjazdów i urlopów. Ważnym elementem wypoczynku jest troska o sferę duchową stąd prośba, aby pamiętać o Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwie. Pamiętajmy też, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Pana Boga i do samego miejsca świętego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli i katechetów, którzy za tydzień rozpoczną nowy rok szkolny.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Obrażanie ludzi i Boga” – artykuł o. prof. Dariusza Kowalczyka naszego rodaka. „Na ratunek małżeństwu” – Nawet w skrajnych sytuacjach związek sakramentalny jest do uratowania. Gdzie szukać pomocy? „W obronie katechezy” – Jakie działania w obronie lekcji religii planuje Stowarzyszenie Katechetów Świeckich? W tygodniku „Gość Niedzielny”: „Ikona jak świat” – Wyproszone łaski, spowiedzi, nawrócenia, cuda – wiele historii składa się na opowieść o jasnogórskiej ikonie. Rozmowa z przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP ks. bp Wojciechem Osialem o tym, jak przeciwstawić się niezgodnemu z prawem rozporządzeniu minister edukacji o ograniczeniu szkolnej katechezy. Cena tych gazet 3 zł. Jest również do nabycia wrześniowy „Anioł Stróż dla dzieci” w cenie 3 zł i najnowszy „Głos Ojca Pio” w cenie 15 zł.