XVII Niedziela Zwykła

Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka dziś jest obchodzony Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia i radości ze swoich wnuków.

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym o. Piotr Tokarz Kapucyn. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont domu zakonnego w Gdańsku.

Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne z których ¼ będzie przeznaczona na misjonarzy. Poświęcenie odbędzie się od parkingu od ulicy Ogrodowej i od parkingu przy budowanym domu katechetycznym.

W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa. W tym miesiącu w naszej parafii będzie wystawiona Wielka Księga Trzeźwości, do której można się dopisać.

Fundacja „Dziękujemy za Wolność” serdecznie zaprasza do udziału w obchodach 80-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godz.17:00 spotkajmy się pod Pomnikiem Szarych Szeregów w Parku Dernałowiczów. O godz. 18: 00 zapraszamy na Mszę Świętą w naszym kościele, w intencji poległych powstańców warszawskich.  Na terenie naszego miasta dostępne będą ekspozycje związane z rocznicą. Szczegółowy plan obchodów na słupach ogłoszeniowych. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem Muzeum Powstania Warszawskiego.

W piątek można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach papieża (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. O godz. 18.00 Msza Święta Róż Różańcowych, połączona z modlitwa różańcową o godz. 17.30 w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 12.30 nabożeństwo bez procesji.

4 sierpnia w niedzielę przyjdą do nas, podążający na Jasną Górę pielgrzymi z Łomży. Będzie ich około 400 pątników. Około godz. 15.45 w naszym kościele przewidziana jest Msza Św. dla pielgrzymów, którą odprawi Jego Ekscelencja Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.  Wcześniej w Jakubowie będą mieli obiad, a ok. godz. 14.15 – 14.45 odpoczynek w Starej Niedziałce koło OSP. Prosimy od 1 sierpnia, dla pielgrzymów przynosić na plebanię wodę mineralną w butelkach. Najlepiej w małych butelkach, także ciasta.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym Ks. Witalij Rozowski proboszcz z Derebczyna na Ukrainie. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii, na konto parafialne. Bóg zapłać po raz kolejny pewnej rodzinie z Niedziałki II za ofiarę 450 zł na kościół.

W wakacje pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Boga i miejsca świętego. Zachęcamy również do udziału w diecezjalnych pielgrzymkach na Jasną Górę.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym nasze Sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych i dobrego zdrowia. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach bezpiecznego i Bożego wypoczynku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Po osiemdziesięciu latach” – Powstanie warszawskie początkowo nazwane było sierpniowym. Dlaczego porzucono te nazwę – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński. „Z modlitwą na barykadzie” – Od pierwszych dni powstania do walki włączyli się duchowni, niosąc wsparcie i otuchę powstańcom i ludności cywilnej stolicy. „W katedrze w Linzu zaprezentowano ostatnio rzeźbę Matki Bożej w trakcie porodu, nagiej od pasa w dół. Co na to biskupi? „W tygodniku „Gość Niedzielny”: omawiamy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego przez pryzmat postaci świętych i błogosławionych, którzy brali w nim udział. Było aż siedem takich osób, co dowodzi, że świętość rodzi się często w nieludzkich czasach. Cena tych gazet 3 zł.