XVI Niedziela Zwykła

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Roman Woźnica, Klaretyn. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

W poniedziałek święto Św. Marii Magdaleny.

We wtorek święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. O godz. 18.00 Msza Św. Grupy Św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

W czwartek święto Św. Jakuba, Apostoła. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę za małżeństwa i rodziny.

W piątek wspomnienie Świętych Joachima i Anny rodziców NMP.

Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy w czasie nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu i pewnym osobom za ufundowanie szyby pancernej w kaplicy adoracyjnej, abyśmy mogli się w niej bezpiecznie i godnie modlić.

Ze względu na urlop Pana organisty do końca sierpnia Msze Św. w tygodniu będą bez organów.

W przyszłą niedzielę, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne z których ¼ będzie przeznaczona na misjonarzy. Poświęcenie odbędzie się od parkingu od ulicy Ogrodowej i od parkingu przy budowanym domu katechetycznym.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym o. Piotr Tokarz Kapucyn. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont ich domu zakonnego w Gdańsku.

Diecezja Warszawsko-Praska serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w uroczystości 100. rocznicy przybycia św. s. Faustyny do Ostrówka. Obchody rozpoczniemy 28 lipca o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arunasa Poniškaitisa, biskupa pomocniczego Archidiecezji Wileńskiej. Wszyscy pielgrzymi, którzy w tym dniu wezmą udział w uroczystościach, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, na mocy decyzji Penitencjarni Apostolskiej.

4 sierpnia odwiedzą nas pielgrzymi z Łomży. Będzie ich około 400 osób. Więcej informacji podamy w przyszła niedzielę. Prosimy od 1 sierpnia przynosić wodę mineralną w butelkach dla pątników.

10 sierpnia w sobotę o godz. 6.00 rano jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu z par. Św. Antoniego w Mińsku Maz. Koszt 100 zł z ubezpieczeniem. Powrót ok. 21.00. Zapisy u Pani Ali tel.: 600 650 424.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii, na konto parafialne.

W wakacje pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Boga i miejsca świętego. Zachęcamy również do udziału w diecezjalnych pielgrzymkach na Jasną Górę.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym nasze Sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych i dobrego zdrowia. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach bezpiecznego i Bożego wypoczynku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Walka o życie trwa” – jest chwilowa wygrana sejmie, ale będą kolejne próby rozrzedzenia prawa do aborcji – wyjaśnia mec. Katarzyna Gęsiak. „Znak świętego krzyża” – Skąd powędrowały do polski cząstki drzewa, na którym umarł Zbawiciel, przechowywane w klasztorze na Łysej Górze – pisze ks. Łukasz Żak. „Bolońskie ślady Polaków”  - Jakie inne ślady polskie kryją się w tym miejscu – analizuje ks. Łukasz Turek. „W tygodniku „Gość Niedzielny”: O tym, jak „Gazeta Wyborcza” od wielu lat walczy z religią w szkole, oraz o jednym w Polsce Bractwie św. Marii Magdaleny działającym pod Krakowem, a w wakacyjnym cyklu o sanktuarium maryjnym w Montserat w Hiszpanii. Cena tych gazet 3 zł.