XV Niedziela Zwykła

We wtorek, środę i czwartek tego tygodnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy, z powodu wykonywanych w niej prac.

Z 19 na 20 lipca odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła, parafii składane na tacę, w kancelarii, na konto parafialne.

Przychodząc na Mszę Św. zadbajmy o godny i schludny ubiór i nie spóźnianie się.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Roman Woźnica, Klaretyn. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

Parafianom, jubilatom, solenizantom i pielgrzymom nawiedzającym nasze Sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych i dobrego zdrowia. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach bezpiecznego i Bożego wypoczynku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Pobożność z głową” – Życie chrześcijańskie to zjednoczenie z Bogiem, a nie efekty specjalne – wskazuje ks. prof. Marek Tatar. „Jak nie nudzić się na Mszy” – Eucharystia to spotkanie z Chrystusem, a nie przykry obowiązek czy pusty rytuał – pisze ks. Łukasz Piotrowski. „Warszawskie pielgrzymki” – O Warszawskich pielgrzymkach na Jasną Górę i szczegółach zapisów na nie.  „W tygodniku „Gość Niedzielny”: „Reset” – o udarze, który może być błogosławieństwem i o łączeniu sił mówi o. Tomasz Maniura, duszpasterz młodzieży. „Nie wstydź się Jezusa” – o bardzo ciekawym świadectwie wiary pewnej kobiety z Siemianowic Śląskich. „Walka i zdrada” – o zdobyciu Wilna przez Armię Czerwoną i Armię Krajową i konsekwencjach z tego wynikających. Cena wszystkich gazet 3 zł oraz darmowy kwartalnik „Poranna Rosa”.